Rivergate

Kontaktovat

Popis rezidence

Projekt a lokalita

Rezidence Rivergate, Janáčkovo nábřeží č. 23+25, Praha 5

Tyto dva nádherné měšťanské domy byly vystavěny v období kvetoucí secese na počátku minulého století. Nejen díky jejich skvělým dispozicím se investor rozhodl je spojit v jeden luxusní rezidenční komplex. Interiéry společných prostor jsou renovovány v čele s moderními technologiemi – uspokojující tak i ty nejnáročnější zákazníky 21. století.

Historické architektonické motivy obou domů se datují až do roku 1904. Nalézají se v jižní části Janáčkova nábřeží a jsou výtvory renomovaných architektů své doby – Ferdinanda Šamonila (č. 23) a Bedřicha Štěrby (č. 25). Fasáda rohové budovy působivě kombinuje režné zdivo s hladkou omítkou a je bohatě členěna arkíři, balkony a lodžiemi zakončenými štíty se sochařskou výzdobou. Plastické ornamenty zdobí fasádu nad okny, na zábradlí balkonů i na římsách. Sousední dům nyní spojené rezidence má převážně hladkou omítku zdobenou dekorativními ornamenty na balkonovém zábradlí, nad okny i v pásu pod kordónovou římsou pozlacenými soškami a nápisy.

Základní myšlenka této velmi nákladné rekonstrukce byla od samého počátku zřejmá: zachovat vše původní a originální tudíž plně respektovat genia loci.

Tato prestižní adresa – Janáčkovo nábřeží č. 23 a 25, je situována patrně v té nejkrásnější a nejžádanější části levého břehu Vltavy. Obnovený plášť obou budov včetně zdobných prvků fasády odhalil a zdůraznil konstrukční dokonalost celé rezidence v čele s její korunovací vstupními dveřmi. Všechny zlacené prvky zdůrazněné v interiéru obou domů a na jeho fasádách tak plně odpovídají zdobnému duchu secese.

Veškerý v rezidenci instalovaný a na první pohled neviditelný luxus spočívá také v nejmodernějších technologiích, které původní stavitelé samozřejmě nemohli mít k dispozici. Kupříkladu celé podzemní podlaží řídí supermoderní elektronika s nejvýkonnějšími procesory a všudypřítomnými čipy zajišťujíc tak vysokoúrovňové pohodlí a zároveň bezpečí domu.

Detaily a design

Detaily a výsledný design jsou mimořádně duležitou složkou celé rekonstrukce této úchvatné rezidence na smíchovském Janáčkově nábřeží. Veškerá vnitřní zařízení obou secesních budov – od rámů vstupních dveří, přes apartmány až po jednotlivé vypínače – jsou buď repasovaná z původního vybavení, zakoupená ve specializovaných zahraničních dílnách nebo vyrobená na zakázku podle originálních návrhů architekta.

Soukromé podzemní podlaží je nepochybně jednou z nejzajímavějších částí domu – pokud jde o nabízenou exkluzivitu, jeho technologické a výtvarné řešení i charakter zpracování. Tento prostor nabízí servis toho nejvyššího stupně luxusu, interiérům převážně dominují kámen, zlato, mosaz a sklo.

Obklady v luxusní Travertini Spa vybíral architekt v deseti evropských lomech, aby nakonec ten nejpůsobivější a současně nejkvalitnější travertin našel v Tivoli u Říma.

S lázněmi sousedící Fitness area a její odpočinková část upoutá originálním v liště ukrytým vodopádem, z Anglie dovezenými speciálně zavěšenými dveřmi, francouzskými na zakázku vyrobenými lehátky či podsvícenými úchyty na šaty vcelku tvořícími nápis Rivergate.

Mosazné kliky ke dveřím Spa se vyráběly ve Švédsku, zlaté obklady bazénu byly objednány ve Španělsku a následně opracovány v Německu, mosazné vypínače dodávala belgická firma, sanitu obstarali němečtí producenti.

Sauna situovaná v Travertini Spa je konstruována z brazilského dřeva Abachi a také topolu, jež se nerozpálí ani působením mimořádně vysokých teplot.

Vzorem vinárny pojmenované Jacaranda Pub – přímo sousedící s odpočinkovou zónou – byl luxusní londýnský pánský klub. Její podlaha je dubová a stěny kryje brazilský palisandr Santos.

Veškeré detaily v těchto úchvatných prostorách jsou navrženy českým návrhářem panem Richardem Zacharem.

Samostatnou kapitolou v celém podzemní komplexu je jednak kámen Labradorite z Madagaskaru – úžasně fungující ve všech prostorech, jednak dřevěné prvky vytvořené na zakázku uměleckými truhláři. Platí to zejména o vinotéce, jež nabízí stálou teplotu a světlo i prosklené dřevěné a uzamykatelné kóje na celkem 1800 lahví ušlechtilého moku.

Mramorový barový pult evokuje starožitný Cadillac, stejný exotický kámen byl použit na masívní společenský stůl. Vysoce výkonné reproduktory napojené na sofistikovaný hudební systém společně za využití skvělé akustiky dotvářejí jedinečnou atmosféru prostoru.

Samotný vstup do domu je přímo dech beroucí. Přímo za dveřmi narazíte na původní – sto let starou podlahovou mozaiku. Její dokonalou restauraci (včetně všech kamenných a výtvarných prvků v obou domech) vytvořily české firmy, jejichž um se potvrdil například při restauraci pražského Národního divadla či protilehlého Žofína.

Čeští restaurátoři se take skrývají za náročnou restaurací veškerých nástěnných secesních maleb v interiéru celé residence, což jen dotváří její nevídané kouzlo.

Oba domy jsou propojeny koridorem a jejich symbiózu znásobí společné podzemní garáže ve vnitřním traktu, na jejichž hloubení se začíná pracovat.

Přesně podle dochovaných křišťálových lustrů osvětlujících schodiště byl vyroben u specializovaných českých sklářů obrovský, masívní křišťálový lustr, jenž spolu s nádhernou mozaikou dominuje vstupnímu prostoru. Jeho světlo tvořené tisícerým lomem jednotlivých paprsků je bez přehánění magické.

Všechny apartmány v Rezidenci Rivergate disponují videotelefony a přípravou pro klimatizaci, vysokorychlostním internetem či kabelovou a satelitní televizí. Jsou to však především naši klienti, kdo následně završí svými vlastními sny a fantaziemi jedinečnost tohoto vznešeného projektu.

Služby a možnosti

Při cestě vzhůru po repasovaném schodišti minete decentně ukrytý výtah a přidržíte se původního zábradlí, jehož litinový dekor zdobený pravým zlatem je vskutku nevídaný. Na první podestě vás přivítá recepční fungující 24 hodin denně a bezpečnostní kamerový systém. Recepce je Vám k dispozici pro zajištění jakékoliv druhu luxusu, který potřebujete jako: party catering, rezervace letenek, pronájmy limuzín, masáže, úklidové služby anebo třeba procházka vašeho čtyřnohého miláčka.

Fenomén luxusu

Levý břeh Vltavy v prostoru mezi mosty Palackého a Legií spolu s částmi Starého Města a Malé Strany, se vyskytují na prvních příčkách seznamu těch nejžádanějších rezidenčních adres tohoto historického města.

V rezidenci Rivergate naleznete apartmány ve velikostech až 600 m² (6500 sq ft) přičemž většina z nich nabízí jako další z možností přímý vstup z výtahu do Vašeho bytu, vysoké stropy či krytá garážová stání. Jako samozřejmostí pro naši klientelu tu je také soukromé exkluzívní spa, působivé společenské prostory a pozorný a vždy zdvořilý personál.

Závěr

Přímo u rezidence se nachází parčík ze kterého se dostanete na Dětský ostrov. Svěží stromy tu jsou zastoupené romantickými smutečními vrbami, které obklopují bezpečné dětské, volejbalové a fotbalové hřiště anebo také mini golf a skateboardovou rampu.

V blízké vzdálenosti od budovy se nalézají mezinárodní soukromé školy anebo jedno z největších nákupních center v České republice.

Vstoupíte-li na balkon či terasu kteréhokoliv z 16 rezidenčních bytů, můžete se pokochat pohledem na Národní divadlo, úžasné pravobřeží Masarykova a Rašínova nábřeží, modernistický Tančící dům a také starodávnou katedrálu Vyšehrad, spočívající pevně na útesech s výhledem na nejopěvovanější řeku České republiky – Vltavu.

Z několika oken a teras se navíc můžete opájet pohledem na nádherně osvětlený Pražský hrad a přilehlý vrch Petřín spolu s jeho lanovkou a rozhlednou – miniaturou Eiffelovy věže.

Rezidence Rivergate: Dobrá investice do kvality vašeho života.