Rivergate

Kontaktovat

Zajímavé detaily

Budova

Původní miniaturní výtah v domě byl rozšířen do nového objemu, který uveze 8 osob. Pro každé patro je vytvořen speciální, osobní, bezpečnostní kód.

Skleněný kryt u požární hadice, do nějž byly vypískovány motivy ve stylu art deco, byl navrhnut a následně vyroben hned několikrát. V tento okamžik se díváte na jeho 4. iteraci.

Přímo naproti recepci jsou umístěny elegantní poštovní schránky vyrobené z mosazi v designu, který zajišťuje bezpečnost a zároveň umožňuje snadnou vizualizaci přijaté korespondence.

Vznešené vchodové dveře byly vyjmuty a po zdlouhavé a nákladné restauraci přivedeny zpět ke své původní majestátnosti.

Stěny interiéru ve všech patrech budovy byly opakovaně vymalovány v rozličných barvách než bylo dosaženo odstínu, na který se díváte teď.

Fresky na každém patře se láskyplně a velmi trpělivě restaurovaly po dobu několika měsíců, aby tímto způsobem mohl být jejich původní protagonista přiveden zpět k životu.

Většina zlaté barvy, která je k vidění v interiéru i exteriéru budovy obsahuje skutečné zlato.

Party Room

Tzv. Jacaranda Pub je skutečně unikátním výtvorem původně inspirovaným elegantním Londýnským pánským klubem.

Každá část těchto prostor byla vyrobena na zakázku, a tudíž jsou veškeré elementy vskutku neopakovatelnými originály.

Vypínače ve společných prostorách rezidence byly díky svému jedinečnému designu humorně pokřtěny ‘děvčata a chlapci’.

Rozmanitá svítidla v každé části prostor zašťiťují nekonečně mnoho variant k nastavení požadované atmosféry.

Klimatizován není pouze party room, avšak i ukrytá sousední vinárna je teplotně přísně hlídána, aby mělo vaše víno vždy optimální teplotní podmínky.

Každý detail umývárny a toalet, každý kus speciálního sanitárního vybavení nebo černých zrcadlových dveří – se vkusně doplňuje – přičemž zrcadlo nad umyvadlem vám navíc ještě
poskytne konečné překvapení po jemné doteku z té správné strany rámu.

Moderně vybavená kuchyně byla samozřejmě také navržena v nejvyšším dostupném standardu, čímž svému uživateli usnadňuje jakoukoliv cateringovou přípravu.

Ať už jste v party roomu, posilovně nebo relaxačním prostoru, můžete si pustit svou oblíbenou hudbu napojením svého smartphonu na všudy přítomný sofistikovaný hudební systém.

Spa

Aby bylo možné vytvořit výsledný vzorový efekt na stěnách, byla travertinová dlažba nejprve seskládána na podlaze, kus za kusem byl po vyselektování pečlivě očíslován a až posléze celá
mozaika vsazena na zeď.

Černé skleněné kryty na radiátorech jsou opravdovými sochařskými kousky.

Elegantní mechanismus pohybující skleněnými dveřmi ve spa evokuje preciznost švýcarských hodinek.

Mezi překvapení take patří vodopád ukrytý ve sprchách anebo podsvícený nápis Rivergate, který zároveň slouží k uchycení vašich koupacích plášťů či ručníků.

Vstupní skleněné dveře sauny hramonizující s mramorovým obkladem vytvářejí luxusní a zároveň velmi útulné prostředí.

Doufáme, že úsilí, péče a pozornost, kterou jsme vynaložili pro vytvoření relaxační místnosti Vám poskytne tak často hledaný klid.

Zlatý gong mající organickou duši Vás osloví každou čtvrt hodinu svým úderem. Také Vás občas překvapí, když se rozsvítí, aby vás pozdravil. Děje se tak ve velmi nepravidelných intervalech, jejichž délka je odvislá od jeho momentálního rozpoložení.

Nádherný mosazný intercom ve spa naprosto souzní se svým obložením.

Hledání zlatého žebříku ke vstupu do bazénu bylo dlouhé, namáhavé avšak finálně velmi vděčné. Takto se jeho odstín může konečně doplňovat se zlatou mozaikou v bazénu anebo třeba se zlatými víky, kryty či průduchy klimatizace.

Silný protiproud v bazénu uspokojí veškeré plavecké úrovně včetně těch dálkových.

Osvětlení bazénu si můžete každý den upřizpůsobit své aktuální náladě či stavu mysli.

Detaily

Logo bylo vytvořeno způsobem, aby se v něm odrážela elegance, krása a jedinečnost.

Skrz celý přerod rezidence byl vždy přítomen architect, který žil nejen s budovou ale i v ní.

Nové technologie nám dovolily zvětšit původní malý prostor v podkroví bez toho, aby byla narušena jeho akustika.

Městský betonový chodník jsme po celém obvodu budovy nahradili charakteristickým staropražským chodníkem vysázeným kamennou mozaikou.

Decentní venkovní osvětlení spojuje obě budovy přičemž zároveň jemně poukazuje na některé ojedinělé architektonické detaily fasády.